Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Kolejny sukces siatkarzy "Myślibora"

Data publikacji: 2013-11-06, Data modyfikacji: 2013-11-06
A A AWydrukDrukuj

W dniach 26 - 27 października 2013 r. po raz kolejny gościliśmy w Trzcińsku Zdrój, biorąc udział w VIII Spotkaniu Młodzieży Polski, Niemiec i Białorusi, organizowanym przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Rowie. W spotkaniach grupowych nie napotkaliśmy na poważniejszy opór, pokonując zdecydowanie MOW Renice 2:0 (8, 9); H.P. Kołobrzeg 2:0 (11, 8) oraz silną niemiecką drużynę Netzchaoten I 2:0 (17, 16). Po tych zwycięstwach zajęliśmy I miejsce w swojej grupie i awansowaliśmy do niedzielnego finału, w którym spotkaliśmy się z bardzo silnym zespołem z Brześcia (Białoruś). I set nie zapowiadał emocji, gdyż brześcianie osiągnęli zdecydowaną przewagę. Dominując wyraźnie w bloku i ataku gładko wygrali seta 25:16.

II i III set to dominacja naszej drużyny, która poprawiła odbiór zagrywki i atak udowadniając, że gdy te elementy funkcjonują, to gramy z polotem i przede wszystkim skutecznie. Białorusini kapitalnie grali w polu, ale na nic to się zdało wskutek bardzo dobrego rozegrania Dawida Maja, który miał tzw. "dzień konia", oraz dzięki skutecznemu w ataku Filipowi Dilcowi. Nieźle funkcjonował także nasz blok i stąd bardzo wyraźne dwa zwycięstwa 25:18 i 25:20.   IV set to niestety spadek koncentracji naszego zespołu i niestety wzrost skuteczności w ataku zespołu z Brześcia. Szczególnie skuteczne były dwie białoruskie wieże (prawie dwumetrowcy), którzy stali się niezwykle skuteczni. Set przegrany 21:25!         Tie break to niestety dalszy popis skuteczności sympatycznych gości z Białorusi. Zmiana stron przy stanie 3:8, chwilowe odzyskanie skuteczności i 6:8, ale to było wszystko, na co było stać naszych młodych zawodników. Porażka w secie 10:15 i przegrany cały mecz 2:3. Poziom meczu jednak wysoki, wiele ciekawych obron i akcji. Widowisko mogło się podobać - szkoda, że dla tak niewielu kibiców.   Najwszechstroniejszym zawodnikiem VIII Turnieju został wybrany przez organizatorów nasz rozgrywający Dawid Maj. Brawo!       Końcowa tabela:   1. Brześć Białoruś 2. Myślibor Myślibórz 3. Netzchaoten I Muncheberg 4. H.P. Kołobrzeg 5. Netzchaoten II 6. CKiW OHP Rów - Trzcińsko Zdrój 7. MOW Renice   Zapraszamy na kolejny turniej, który zostanie rozegrany dnia 11 listopada 2013 r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Myśliborzu, w którym wezmą udział 4 drużyny: - LEC-MED Gorzów Wlkp. (K. Śmigiel, M. Kowalczuk, M. Urbanowski) - ODRA Górzyca - OSiR Dębno - MYŚLIBOR Myślibórz   Wstęp wolny, emocje gwarantowane!   Stanisław Trusiuk