Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Promowali aplikację "Moja Komenda" oraz Myśliborską mapę zagrożeń

Data publikacji: 2017-04-21, Data modyfikacji: 2017-04-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Promowali aplikację

W województwie zachodniopomorskim funkcjonuje aplikacja „Moja Komenda". Jest to elektroniczny dostęp do najpotrzebniejszych dla społeczeństwa informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu czyli dzielnicowych. To nowy sposób komunikacji z funkcjonariuszami i ułatwienie kontaktu z policjantem. Informacja o aplikacji jest rozpowszechniania między innymi w urzędach, oraz w trakcie prowadzonych działań na drodze..
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, tuż przed Świętami Wielkanocnymi prowadzili na terenie powiatu Myśliborskiego działania w ramach kampanii ,,Dzielnicowy bliżej nas" polegające na dystrybucji ulotek oraz plakatów informacyjnych.

Policjanci pokazują jak prosto i szybko zainstalować „Moją Komendę" a także jak intuicyjne jest korzystanie z niej. Nie jest to jedyna forma elektronicznego kontaktu z Policją, jaka jest prezentowana na ulotkach czy plakatach. Propagowana jest także stale rozwijająca się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa poprzez którą można poinformować mundurowych o problemach w naszym rejonie. Na mapie można zaznaczyć spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, akty wandalizmu, łamanie przepisów drogowych, a także wielu innych sytuacjach, które są uciążliwe dla społeczeństwa.

Warto przypomnieć, iż nie jest to zgłoszenie o sytuacji pilnej, kiedy potrzebny jest przyjazd funkcjonariuszy, ponieważ do tego nadal służą telefony alarmowe 997 oraz 112. Zgłoszenia są jednak zawsze weryfikowane przez funkcjonariuszy i to wielokrotnie w różnych porach dnia. Myśliborscy policjanci zachęcają i polecają tą formę kontaktu. Wraz z rozwojem programu Dzielnicowy Bliżej Nas, przybliża to Policję społeczeństwu, a współpraca sprawia, że jest bezpieczniej.

 

KPP Myślibórz, Źródło artykułu: Policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
   myśliborski

  Powiat myśliborski – powiat w wojewódzkie zachodniopomorskim, w którego skład wchodzą gminy: Barlinek, Dębno, Myślibórz, Boleszkowice, Nowogródek Pomorski oraz miasta Barlinek, Dębno i Myślibórz. Myślibórz jest stolicą powiatu.

  W powiecie jest 7 rezerwatów przyrody, które świadczą o atrakcyjnym turystycznie rejonie i możliwości wypoczywania na łonie natury. Dodatkowo znajdziemy tam Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazowy. Na terenie powiatu są tez dwa jeziora – Myśliborskie i Barlineckie, które są kolejnym powodem, aby odwiedzić te rejony.

  Dostaniemy się tam drogami kolejowymi lub drogami krajowymi nr 3, 23, 26, 31 i wojewódzkimi nr 121, 126, 127, 128, 130, 151, 156.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola