Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Relacja ze Spotkania Noworocznego

Data publikacji: 2014-01-21, Data modyfikacji: 2014-01-21
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 17 stycznia 2014 r. w Pensjonacie "Nad Jeziorem" w Myśliborzu odbyło się doroczne Spotkanie Noworoczne, organizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślibórz dla przedstawicieli lokalnego biznesu, stowarzyszeń i klubów działających na terenie gminy Myślibórz. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele samorządów, w tym Burmistrz Dębna Piotr Downar, Wójt Gminy Nowogródek Pomorski Tomasz Pietruszka oraz Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

W krótkim wystąpieniu Burmistrz Arkadiusz Janowicz podsumował zadania inwestycyjne w Gminie Myślibórz z poprzedniego roku, poczynając od inwestycji sztandarowej, jaką było otwarcie filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Golenicach oraz budowa szatni na boisku w Golenicach, a kończąc na omówieniu drobniejszych, lecz nie mniej ważnych przedsięwzięć zrealizowanych z funduszy sołeckich. Wspomniał również o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych i sportowych minionego roku takich jak Dni Myśliborza połączone z Motorowodnymi Mistrzostwami Europy, XXXV edycja SMAK-u, uroczystości związane z obchodami 80. rocznicy śmierci lotników literskich S. Dariusa i S. Girenasa z udziałem Prezydent Litwy Dalii Grybauskait? oraz październikowy I Myśliborski Kongres Miłosierdzia. Nie zabrakło wzmianki o ubiegłorocznych sukcesach młodych myśliborskich sportowców z klubów AKS Myślibórz, MKP Myślibórz, MKS "Szkuner" oraz szachowego klubu "Hetman".

 

Pod koniec wystąpienia zaproszeni goście mogli dowiedzieć się o inwestycjach planowanych w obecnym, 2014 roku, wśród których znalazły się m.in.:

- przebudowa dróg w miejscowościach Golenice i Sulimierz
- przebudowa ul. Felczaka wraz z budową parkingów i chodników
- budowa progów zwalniających na ul. 11 Listopada
- budowa chodników na ul. Spokojnej i Andersa
- modernizacja drogi gminnej w miejscowości Rów
- zakup samochodu specjalistycznego dla jednostki OSP Ławy
- przebudowa i modernizacja szaletu miejskiego
- optymalizacja zużycia energii cieplnej w Szkole Podstawowej nr 2 i na Pływalni Krytej w Myśliborzu
- rewaloryzacja Zespołu Podominikańskiego - siedziby Myśliborskiego Ośrodka Kultury
- przebudowa świetlicy wiejskiej w Ławach na działalność biblioteczną

 

UM Myślibórz, Źródło artykułu: www.mysliborz.pl, Autor zdjęć: UM Myślibórz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
   myśliborski

  Powiat myśliborski – powiat w wojewódzkie zachodniopomorskim, w którego skład wchodzą gminy: Barlinek, Dębno, Myślibórz, Boleszkowice, Nowogródek Pomorski oraz miasta Barlinek, Dębno i Myślibórz. Myślibórz jest stolicą powiatu.

  W powiecie jest 7 rezerwatów przyrody, które świadczą o atrakcyjnym turystycznie rejonie i możliwości wypoczywania na łonie natury. Dodatkowo znajdziemy tam Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazowy. Na terenie powiatu są tez dwa jeziora – Myśliborskie i Barlineckie, które są kolejnym powodem, aby odwiedzić te rejony.

  Dostaniemy się tam drogami kolejowymi lub drogami krajowymi nr 3, 23, 26, 31 i wojewódzkimi nr 121, 126, 127, 128, 130, 151, 156.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola