Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Siatkarski triumf drużyny LEK-STOM z Gorzowa Wlkp.

Data publikacji: 2013-11-12, Data modyfikacji: 2013-11-12
A A AWydrukDrukuj

W poniedziałek, 11 listopada 2013 r., w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Myśliborzu odbył się tradycyjny, X Turniej Piłki Siatkowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tym razem Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślibórz za zajęcie I miejsca pojechał do Gorzowa Wlkp. za sprawą wartościowej drużyny LEK-STOM, w której grali m.in. Krzysztof Śmigiel, Maciej Kowalczuk i Marcin Urbanowski.

Niewiele jednak brakowało, a nasza drużyna ("Myślibor" Myślibórz) byłaby zdecydowanym liderem tego turnieju. Wystarczyło wygrać tie break'a z "Odrą" Górzyca i byłby triumf bez porażki. Jednak po raz kolejny "Odra", mimo że grała w osłabionym składzie, okazała się zwycięska. Wydaje się, że dzień kiedy wreszcie ich pokonamy jest tuż, tuż.

Turniej rozpoczęło spotkanie LEK-STOM z "Odrą" Górzyca. Spotkanie było interesujące i stało na dobrym poziomie. Nieźle grali Maciej Kowalczuk i Piotr Kosiba, a w "Odrze" brylowali Tomek Czapłon i Adam Kierski. Mecz wygrali gorzowianie. W drugim spotkaniu "Myślibor" nie miał problemów z pokonaniem "starych" znajomych z Dębna. Można powiedzieć, że było lekko, łatwo i przyjemnie.

Wydawało się, że rozpędzeni myśliborzanie nawiążą walkę z LEK-STOM. W I secie naszą drużynę ogarnął paraliż - ani przyjęcia, ani skuteczności w ataku. Paraliż totalny. Set zdecydowanie dla gorzowian. Marazm naszej drużyny trwał w drugim secie do stanu 17:12 dla LEK-STOMU. Nagle zaskoczyło i set 25:22 dla nas. Dobra passa trwała w tie break'u, który wygraliśmy 15:12. Podobnie w kolejnym meczu z "Odrą", I set wyraźnie dla myśliborzan, ale drugi już dla górzyczan. W tie break'u prowadziliśmy nawet 7:3 i stanęło. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:7 dla gości, później było 7:11 i 9:13. Jak zwykle poderwaliśmy się do walki mając nóż na gardle i zrobiło się 12:13. Za chwilę było po meczu. I w tym momencie było wiadomo, że turniej wygra LEK-STOM Gorzów, chyba żeby OSiR Dębno wzniósł się na wyżyny i pokonał gorzowian. Jednak o meczach naszych przyjaciół z Dębna można powiedzieć, że się odbyły. Grali bez wiary w sukces.

Tabela:
1. LEK-STOM Gorzów Wlkp. - 5 pkt - 5:3 (117:114)
2. "Odra" Górzyca - 5 pkt - 5:3 (116:114)
3. "Myślibor" Myślibórz - 5 pkt - 5:3 (114:119)
4. OSiR Dębno - 3 pkt - 0:6

MVP Turnieju - Tomasz Czapłon ("Odra" Górzyca)

Sponsorzy:
- Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz
- Jan Aniśkiewicz - przedsiębiorca z Ław
- Danuta i Zenon Kołodziejczakowie - przedsiębiorcy z Myśliborzyc

Skład "Myślibora":
Dawid Maj (kpt), Wojciech Szczepaniak, Rafał Kulczycki, Filip Dilc, Karol Korniak, Łukasz Leśniak, Arek Sztoban (libero) oraz Tomasz Sztoban.

Zespół grał coraz lepiej, co rokuje dobrze przed Mistrzostwami LZS naszego województwa.