Środa, 8 Maja 2024   imieniny: Stanisław, Eryk, Liza

Wojewódzkie Mistrzostwa LZS

Data publikacji: 2013-12-02, Data modyfikacji: 2013-12-04
A A AWydrukDrukuj

Po jesiennych turnijach, w których toczyliśmy wyrównane pojedynik z drużynami z Brześcia, "Lek-Stom"-em Gorzów i "Odrą" Górzyca liczyliśmy na udany wystep w Memoriale Franciszka Palenicy, czyli Mistrzostwach LZS naszego województwa. Niestety do Nowogardu pojechaliśmy w składzie 6-osobowym i daleko odbiegającym od oczekiwanego: D. Miąsko, W. Szczepaniak, K. Korniak, T. Pasternak, K. Kociach, i debiutant D. Garncarz.

Trafiliśmy do silnej grupy z medalistami ubiegłorocznych mistrzostw, a rozegraliśmy mecz z wicemistrzem - czyli Nowogardem. Prowadziliśmy 9:5, potem jak zwykle stanęło na 9:9 i przeciwnik powoli odjeżdża. Set przegrany całkiem niepotrzebnie. II set to prowadzenie Nowogardu 3:0, ale u nas mobilizacja do 3:3 i powoli zyskujemy przewagę, nawet 16:9. Świetne zagrywki W. Szczepaniaka, K. Korniaka i D. Garncarza zbudowały przewagę. Mieliśmy też dobre przyjęcie i grę w polu (D. Garncarz) mimo braku libero. Po chwili jednak jest 16:16 i 17:18. Odzyskujemy prowadzenie 20:18 i nie potrafimy zdobyć 21. punktu. Przegrywamy 20:21 po ataku K. Korniaka... po bloku, bardzo wyraźnym, którego sędziowie nie chcieli dostrzec.

Gramy mecz o III miejsce w grupie z Białogardem. W sumie mecz bez historii i emocji, chociaż w I secie gramy dobrze i uzyskujemy przewagę 11:5, ale nonszalancja w grze kosztuje nas sporo i tracimy przewagę 11:10. Odzyskujemy zagrywkę i w pole serwisowe wchodzi K. Korniak. Jego zagrywka z ok. 15 m robiła spustoszenie w szeregach rywali i nie pozwoliła na skuteczne wyprowadzenie ataku. Blok i skuteczne kontry to plon jego zagrywek. Karol kończy set... asem serwisowym 21:10. Podobny przebieg miał II set. Gramy dobrze i zyskujemy przewagę 16:9 i 17:13. Na zagrywkę wchodzi Karol i... kończy seta 21:13.

Wygraliśmy mecz i zmieniliśmy halę na spotkania o miejsca V-VII. Pierwszy mecz gramy z Dygowem, gramy dobrze w każdym elemencie elemencie do stanu 20:13 dla nas. Tradycji musi stać się zadość. Stajemy, wszystko ucieka, nic nie wychodzi i Dygowianie wygrywają 25:23. O drugim secie można powiedzieć, że się odbył. Kłótnie i spory rozkładają zespół od środka. "Gwiazdorzenie" doprowadza do klęski 10:25.

Kolejny mecz to spotkanie z przecławiem, czyli rewanż za ubiegłoroczną porażkę w grupie. Wydawało się, że rewanż będzie udany, gdyż w pierwszym secie gramy dobrze, bez błysku, ale skutecznie. Prowadzimy przez cały set, wpadka się nie przytrafiła i wygrywamy 25:23. Drugi set to zdecydowany ubytek sił, widoczny szczególnie u Kamila Kociacha. Niestety klęska 12:25. Na usprawiedliwienie można dodać, że był to czwarty mecz w 6-osobowym składzie, a przeciwnik dysponował pełną dwunastką, w tym libero. W tie-breaku początkowo nawiązujemy równą walkę do stanu 5:8. Po zmianie stron punkt za punkt i niestety przegrywamy 11:15 i mecz 1:2.

Mistrzostwo LZS woj. Zachodniopomorskiego zdobywa zespół "Pawlaki" Gościno przed Pow. Zrzeszeniem LZS Pyrzyce. My zajmujemy takie samo miejsce jak przed rokiem, czyli siódme. Liczyliśmy zdecydowanie na więcej, ale niestety. Taki gwarant byłby, gdyby pojechali: Dawid Maj, Filip Dilc, Rafał Kulczycki, Arek i Tomek Sztobanowie, Łukasz Leśniak. Jedni nie mogli a innym pojechać się nie chciało, mimo że od ponad miesiąca o wyjeździe wiedzieli. Liczymy, że kolejne turnieje zaliczymy w pełnym składzie.

Podziękowania dla UMiG Myślibórz za zapewnienie środka transportu. Przykro, że nie odpłacilismy się dobrym wynikiem.