Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MIB: sieć kolejowa przejezdna po nawałnicach. Minister Adamczyk dziękuje służbom

Data publikacji: 2017-08-21, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
MIB: sieć kolejowa przejezdna po nawałnicach. Minister Adamczyk dziękuje służbom

- MIB informuje:

- Dziękuję Państwu za pełne zaangażowanie w usuwanie skutków nawałnicy na szlakach kolejowych. Dzięki Państwa pracy linie kolejowe są dziś w pełni przejezdne – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk 18 sierpnia 2017 r. w Bydgoszczy, gdzie spotkał się z pracownikami kolei, którzy brali udział w udrożnieniu szlaków kolejowych po zeszłotygodniowych burzach.

W wizycie w województwie kujawsko-pomorskim wzięli udział minister Andrzej Adamczyk, wiceminister w MIB Tomasz Żuchowski oraz prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

- Najważniejsze jak zawsze było zapewnienie pasażerom kontynuacji podróży. Równocześnie działały służby techniczne, łącznie ponad 400 pracowników w terenie, sprzęt i wzmocnione zespoły dyżurnych ruchu oraz dyspozytorów – poinformował prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Sprawne usuwanie przeszkód na torach

W związku z nawałnicami, jakie dotknęły północno-zachodnią część Polski, powołane zostały sztaby zarządzania kryzysowego w Bydgoszczy, Wrocławiu i Gdyni. Niezwłocznie wdrożone zostały działania, których celem było utrzymanie komunikacji, zabezpieczenie i naprawa zerwanej sieci trakcyjnej, uprzątnięcie powalonych drzew, sprawdzenie wszystkich urządzeń i przywrócenie ruchu pociągów, a także koordynacja wprowadzania komunikacji zastępczej.

W usuwanie usterek spowodowanych warunkami atmosferycznymi zaangażowanych było ponad 400 osób, 86 zespołów szybkiego usuwania awarii, 12 lokomotyw, 2 zespoły kolejowego ratownictwa technicznego i 18 pociągów sieciowych.

Niwelowanie utrudnień dla pasażerów

Zarządca infrastruktury, czyli PKP PLK SA, wspólnie z przewoźnikami organizował przejazd pasażerów tak, by maksymalnie ograniczyć utrudnienia. Tam, gdzie to było niezbędne, wprowadzona została komunikacja zastępcza lub pociągi kierowane były zmienionymi trasami.

W pociągach oraz na dworcach i peronach podróżni byli powiadamiani o zmianach w komunikacji. Informacje podawane były także za pośrednictwem infolinii PKP Intercity.

Służby w pełnej gotowości

Ze względu na niestabilną sytuację pogodową cały czas w dyspozycji zarządcy infrastruktury są 162 zespoły szybkiego usuwania awarii oraz 62 pociągi sieciowe.

W gotowości są także dodatkowe lokomotywy do przeciągania składów w miejscach uszkodzenia sieci trakcyjnej. Na sieci pozostają do dyspozycji również specjalne zespoły techniczne i pociągi sieciowe.

Spotkanie ze służbami nadzoru budowalnego

18 sierpnia br. minister Andrzej Adamczyk spotkał się również ze służbami nadzoru budowalnego, podsumowując dotychczasowe działania służb w zakresie oceny stanu technicznego budynków uszkodzonych lub zniszczonych w wyniku nawałnic.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Centrum Prasowe PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
   myśliborski

  Powiat myśliborski – powiat w wojewódzkie zachodniopomorskim, w którego skład wchodzą gminy: Barlinek, Dębno, Myślibórz, Boleszkowice, Nowogródek Pomorski oraz miasta Barlinek, Dębno i Myślibórz. Myślibórz jest stolicą powiatu.

  W powiecie jest 7 rezerwatów przyrody, które świadczą o atrakcyjnym turystycznie rejonie i możliwości wypoczywania na łonie natury. Dodatkowo znajdziemy tam Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazowy. Na terenie powiatu są tez dwa jeziora – Myśliborskie i Barlineckie, które są kolejnym powodem, aby odwiedzić te rejony.

  Dostaniemy się tam drogami kolejowymi lub drogami krajowymi nr 3, 23, 26, 31 i wojewódzkimi nr 121, 126, 127, 128, 130, 151, 156.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola